Meny
Close
Biljetter
Våra partners
SUPPORTERSHOP
Herrlaget
Meny
Herrlaget
Meny
Nyheter
Spelartrupp
SSL Play
Spelschema
Statistik SSL
Damlaget
Meny
Damlaget
Meny
Nyheter
Spelartrupp
SSL Play
Spelschema
Statistik SSL
Ungdom
Meny
Ungdom
Meny
Allsvenskan Herrar
Division 4 Herrar
Division 2 Damer
Pojkar Kalmar
Ungdom
Pojkar 2011
Pojkar 2012
Pojkar 2013
Pojkar 2014
Pojkar 2015
Pojkar 2016/17
Flickor Kalmar
Ungdom
Flickor 2015
Flickor 2016/17
Pojkar Öland
Ungdom
HJ/HJAS
Pojkar 2009
Pojkar 2010
Pojkar 2011
Pojkar 2012
Pojkar 2013
Pojkar 2014
Pojkar 2015
Pojkar 2016/17
Flickor Öland
Ungdom
DJ/DJAS
Flickor 2009/10
Flickor 2011/12
Flickor 2013/14
Flickor 2015
Flickor 2016/17
Parainnebandy
Meny
Parainnebandy
Meny
Rullstolsinnebandy
Camper/cuper
Meny
Camper/cuper
Meny
Kalmarsund Floorball Cup
Kalmarsund Floorball Camps
FBC i samhället
Meny
FBC i samhället
Meny
Den goda medborgaren
Frukost-innebandy för seniorer
Drop in med FBC
FBC mot psykisk ohälsa
FBC på rasten
Artiklar
Klubbinfo
Meny
Klubbinfo
Meny
Kontakt
Organisationen
Föreningens stadgar
Bli medlem i FBC Kalmarsund
Klubbmagasin
CLUB 2011
Officiella partners SSL
Lördag
10 Feb
2 matcher
Söndag
18 Feb
1 match
Måndag
19 Feb
1 match
Lördag
24 Feb
2 matcher
Lördag
02 Mar
1 match
Söndag
03 Mar
1 match
Onsdag
06 Mar
1 match
Fredag
08 Mar
1 match
Söndag
10 Mar
2 matcher
Lördag
16 Mar
1 match
Söndag
17 Mar
1 match
Torsdag
21 Mar
1 match
Lördag
23 Mar
2 matcher
Måndag
25 Mar
1 match
Torsdag
28 Mar
1 match
Lördag
30 Mar
1 match
Tisdag
02 Apr
1 match
Torsdag
04 Apr
1 match
2016/2017
2022/2023
2023/2024
Grundserie
Slutspel
Grundserie
Slutspel
Hela säsongen
September
Oktober
November
December
Januari
Februari
Mars
Endre IF
IBF Falun
Karlstad IBF
IBK Lockerud
IBK Lund
Malmö FBC
KAIS Mora
Pixbo IBK
Västerås Rönnby IBK
Team Thorengruppen
Täby FC
Warberg IC
Åkersberga IF
Hemma och borta
Hemmamatcher
Bortamatcher
Alla matcher
Kommande matcher
Spelade matcher
Dölj filter
Visa filter
Laddar matcher
Lördag 16 september
Warberg
WIC
4
-
3
OT
4
-
3
OT
Kalmarsund
KAL
Slut
Omgång 1
Sparbanken Wictory Center
Slut
Efter match
Söndag 24 september
Kalmarsund
KAL
2
-
13
2
-
13
Thorengruppen
TTG
Slut
Omgång 2
SBB Arena
Slut
Efter match
Fredag 29 september
Endre
END
4
-
3
4
-
3
Kalmarsund
KAL
Slut
Omgång 3
ICA Maxi Arena
Slut
Efter match
Söndag 1 oktober
Kalmarsund
KAL
2
-
5
2
-
5
Falun
FAL
Slut
Omgång 4
SBB Arena
Slut
Efter match
Lördag 7 oktober
Kalmarsund
KAL
4
-
7
4
-
7
Rönnby
RÖN
Slut
Omgång 5
SBB Arena
Slut
Efter match
Söndag 15 oktober
Karlstad
KAR
5
-
6
5
-
6
Kalmarsund
KAL
Slut
Omgång 6
Colorama Arena
Slut
Efter match
Söndag 29 oktober
Kalmarsund
KAL
5
-
6
5
-
6
Pixbo
PIX
Slut
Omgång 7
SBB Arena
Slut
Efter match
Söndag 5 november
Täby
TÄBY
4
-
5
SO
4
-
5
SO
Kalmarsund
KAL
Slut
Omgång 8
K-Rauta Arena
Slut
Efter match
Lördag 11 november
Kalmarsund
KAL
4
-
8
4
-
8
Malmö
MAL
Slut
Omgång 9
SBB Arena
Slut
Efter match
Fredag 17 november
Kalmarsund
KAL
6
-
1
6
-
1
Åkersberga
AKE
Slut
Omgång 10
Ölands Bank Center A
Slut
Efter match
Söndag 19 november
Lockerud
LOCK
3
-
2
3
-
2
Kalmarsund
KAL
Slut
Omgång 11
ICA-kvantum hallen
Slut
Efter match
Lördag 16 december
Mora
MORA
5
-
6
SO
5
-
6
SO
Kalmarsund
KAL
Slut
Omgång 12
Idre Fjäll Arena
Slut
Efter match
Lördag 30 december
Kalmarsund
KAL
9
-
2
9
-
2
Lund
LUND
Slut
Omgång 13
SBB Arena
Slut
Efter match
Söndag 7 januari
Kalmarsund
KAL
5
-
1
5
-
1
Warberg
WIC
Slut
Omgång 14
SBB Arena
Slut
Efter match
Söndag 14 januari
Thorengruppen
TTG
8
-
5
8
-
5
Kalmarsund
KAL
Slut
Omgång 15
Thoren Arena
Slut
Efter match
Fredag 19 januari
Kalmarsund
KAL
6
-
5
6
-
5
Endre
END
Slut
Omgång 16
SBB Arena
Slut
Efter match
Söndag 21 januari
Falun
FAL
1
-
2
1
-
2
Kalmarsund
KAL
Slut
Omgång 17
Guide Arena
Slut
Efter match
Lördag 27 januari
Rönnby
RÖN
7
-
4
7
-
4
Kalmarsund
KAL
Slut
Omgång 18
Mälarenergi Arena
Slut
Efter match
Lördag 10 februari
Kalmarsund
KAL
7
-
4
7
-
4
Karlstad
KAR
Slut
Omgång 19
SBB Arena
Slut
Efter match
Söndag 18 februari
Pixbo
PIX
7
-
2
7
-
2
Kalmarsund
KAL
Slut
Omgång 20
Wallenstam Arena A
Slut
Efter match
Lördag 24 februari
Kalmarsund
KAL
5
-
4
OT
5
-
4
OT
Täby
TÄBY
Slut
Omgång 21
SBB Arena
Slut
Efter match
Lördag 2 mars
Malmö
MAL
3
-
2
3
-
2
Kalmarsund
KAL
Slut
Omgång 22
Baltiska Hallen A
Slut
Efter match
Fredag 8 mars
Åkersberga
AKE
2
-
7
2
-
7
Kalmarsund
KAL
Slut
Omgång 23
Österåkers Multiarena 1
Slut
Efter match
Söndag 10 mars
Kalmarsund
KAL
6
-
2
6
-
2
Lockerud
LOCK
Slut
Omgång 24
SBB Arena
Slut
Efter match
Söndag 17 mars
Kalmarsund
KAL
7
-
9
7
-
9
Mora
MORA
Slut
Omgång 25
SBB Arena
Slut
Efter match
Lördag 23 mars
Lund
LUND
0
-
0
14:00
Kalmarsund
KAL
14:00
Omgång 26
Lerbäckshallen A
14:00
Inför match