Lördag
04 Mar 1 match
Söndag
05 Mar 1 match
Lördag
11 Mar 2 matcher
Torsdag
16 Mar 1 match
Lördag
18 Mar 2 matcher
Måndag
20 Mar 1 match
Torsdag
23 Mar 1 match
Fredag
24 Mar 1 match
Lördag
25 Mar 1 match
Söndag
26 Mar 1 match
Tisdag
28 Mar 1 match
Onsdag
29 Mar 1 match

FBC Kalmarsunds herr- och damlag söker förstärkning till ledarstaben

8 juni 2022 11:47
fbc

Inför den kommande säsongen söker både FBC Kalmarsunds herr- och damlag förstärkning till ledarstaben i form av en materialhanterare.


Bakgrund

FBC Kalmarsund är en jämställd innebandyförening med verksamhet för barn och ungdomar, dam- och herrelit samt parasport. Föreningens damlag är inför den kommande säsongen nykomlingar i Svenska Superligan och föreningens herrlag spelar i Svenska Superligan sedan fyra år tillbaka och tog ett historiskt första SM-silver tidigare i år. I vår höga ambition vill vi omge oss av personer som är vana att prestera och som vill bli bäst inom sitt område.

Uppdrag – Materialhanterare

Vi söker två materialhanterare, en för damlaget och en för herrlaget. Uppdraget handlar om att ge spelarna absolut bästa förutsättningar för att kunna prestera på topp vad gäller material. Som person är du en positiv lagspelare som är van att jobba i team och mot uppsatta mål. Du har lätt att anpassa dig till nya situationer/omständigheter och finna lösningar på utmaningar under press. Tidigare erfarenhet av lagidrott är meriterande.

Arbetsbeskrivning i korthet:

  • Förberedelse i samband med träning och match
  • Inventering av material
  • Tvätt och service av material

Ersättning enligt överenskommelse.

Maila din ansökan och CV till [email protected]

Meddela också om du söker tjänsten till dam- eller herrlaget.