Onsdag
23 Mar 1 match
Torsdag
24 Mar 1 match
Lördag
26 Mar 1 match
Tisdag
29 Mar 1 match
Lördag
02 Apr 1 match
Tisdag
05 Apr 1 match
Torsdag
07 Apr 2 matcher
Lördag
09 Apr 1 match
Tisdag
12 Apr 1 match
Torsdag
14 Apr 1 match
Lördag
16 Apr 1 match
Måndag
18 Apr 1 match
Lördag
23 Apr 1 match

FBC Kalmarsunds herr- och damlag söker förstärkning till ledarstaben

8 juni 2022 11:47
fbc

Inför den kommande säsongen söker både FBC Kalmarsunds herr- och damlag förstärkning till ledarstaben i form av en materialhanterare.


Bakgrund

FBC Kalmarsund är en jämställd innebandyförening med verksamhet för barn och ungdomar, dam- och herrelit samt parasport. Föreningens damlag är inför den kommande säsongen nykomlingar i Svenska Superligan och föreningens herrlag spelar i Svenska Superligan sedan fyra år tillbaka och tog ett historiskt första SM-silver tidigare i år. I vår höga ambition vill vi omge oss av personer som är vana att prestera och som vill bli bäst inom sitt område.

Uppdrag – Materialhanterare

Vi söker två materialhanterare, en för damlaget och en för herrlaget. Uppdraget handlar om att ge spelarna absolut bästa förutsättningar för att kunna prestera på topp vad gäller material. Som person är du en positiv lagspelare som är van att jobba i team och mot uppsatta mål. Du har lätt att anpassa dig till nya situationer/omständigheter och finna lösningar på utmaningar under press. Tidigare erfarenhet av lagidrott är meriterande.

Arbetsbeskrivning i korthet:

  • Förberedelse i samband med träning och match
  • Inventering av material
  • Tvätt och service av material

Ersättning enligt överenskommelse.

Maila din ansökan och CV till [email protected]

Meddela också om du söker tjänsten till dam- eller herrlaget.